Piłka nożna to miłość każdego mężczyzny niezależnie od wieku. Nic więc dziwnego, że rodzice coraz częściej szukają dla swoich dzieci alternatywy dla siedzenia przed komputerem. Bardzo duża ilość z nich stawia na sport, a konkretnie piłkę nożną. Aby zaszczepić w dziecku pasje do tego sportu oprócz dobrej piłki, potrzebuje także odpowiedniej bramki. Jeśli dysponujesz dużą ilością miejsca w ogródku, to sprawdź, na jakie rzeczy zwrócić uwagę przed jej zakupem.

Odpowiednia siatka do bramki

Dobra siatka do bramki piłkarskiej odpowiada za wyłapywanie i zatrzymywanie lecącej w jej stronę piłkę. Musi być ona wytrzymała, gdyż kopnięta piłka potrafi osiągać zawrotną prędkość. Profesjonalna siatka jest wykonana metodą węzłową i cechuje się wysoką wodoodpornością. Musi być ona giętka i sprężysta oraz mieć gruby splot i oczka średniej wielkości, aby poradzić sobie nawet z najsilniejszym uderzeniem. Wymiary siatki powinny być dostosowane do kupionej wcześniej bramki, dlaczego musisz ją kupić na zamówienie.

Wymiary bramki

Wybierając bramkę dla siebie lub Twojego dziecka, musisz podjąć decyzję, jaki ma mieć rozmiar. Mini bramki są znacznie mniejsze i tańsze od tych klasycznych. Są one dedykowane najmłodszym dzieciom i sprawdzą się nawet na najmniejszej prywatnej posesji. Jeśli wiesz jednak, że Ty lub Twoja pociecha będziecie trenować piłkę nożną przez długie lata, to klasyczna duża bramka będzie bardzo dobrym wyborem.

Sposób montażu bramki do gry w piłkę nożna

Odpowiedni sposób montażu bramki ma wpływ na bezpieczeństwo dziecka, sposób zakładania siatki do bramki, czy możliwość rozkładania bramki. Najstabilniejszym rozwiązaniem są duże, metalowe lub drewniane bramki do piłki nożnej. Są one mocowane bezpośrednio do ziemi za pomocą kołków lub zalewane na stałe betonem. Tak zamontowana bramka nie przewróci się na Ciebie lub Twoje dziecko podczas gry w piłkę. Innym rozwiązaniem jest bramka mini, która cechuje się wysoką mobilnością. Można przenosić ją w dowolne miejsce podczas zabawy, ale mocno kopnięta piłka jest w stanie naruszyć jej konstrukcję i ją zachwiać.