Bramki do gry w piłkę nożną wykonuje się z różnych materiałów, ale bez dwóch zdań najpopularniejszym pozostaje aluminium. Jest najpraktyczniejsze ze wszystkich, przez co oferuje dużo więcej możliwości. Jednak przed podjęciem decyzji o kupnie bramki warto zapoznać się bliżej z produktem i dowiedzieć, czego możemy się po nim spodziewać. Pozwoli nam to podjąć lepszą decyzję i da pewność, że wybieramy właśnie ten produkt, którego naprawdę potrzebujemy. Właśnie po to powstał ten artykuł blogowy.

Czym wyróżnia się aluminium?

Aluminium jest praktyczne przede wszystkim dlatego, że cechuje się bardzo dużą trwałością. Jest wysoce odporne na zmiany pogodowe i uszkodzenia mechaniczne, przez co bramka posłuży na boisku przez długi czas. Ponadto transport i montaż tego typu bramki jest o wiele prostszy i wygodniejszy. Aluminium jest lekkie, więc bramkę można bez problemu przenieść i ustawić za pomocą siły własnych rąk.

Nie należy także zapominać o tym, że metal ten gwarantuje wysoką stabilność. Poszczególne elementy szkieletu bramki zostały ze sobą zespawane, przez co całość nie rusza się, nie krzywi i nie odkształca. Znacznie wpływa to na komfort gry w piłkę i pozwala przeprowadzać sprawiedliwe mecze.

Bramki do gry w piłkę nożną — rodzaje montażu

Bramki można rozróżniać także ze względu na sposób ich osadzenia na boisku. Najbardziej elastycznym rozwiązaniem będzie bramka przenośna, która do ziemi jest tylko mocowana. Pozwala to ją z łatwością zdemontować i przenieść w inne miejsce. Niestety może to nieznacznie wpływać na jej stabilność, ale nie na tyle, żeby miało to przeszkadzać.

Drugą możliwością jest bramka stacjonarna. ten tym konstrukcji montuje się na stałe poprzez zabetonowanie. Daje to dużo większą stabilność, ale nie da się przenieść bramki bez skuwania betonu. Istnieje również dodatkowa wersja, która jest czymś pomiędzy. Mocuje się ją w studzienkach, które zostały wcześniej zabetonowane w ziemi. W efekcie bramkę wciąż można łatwo zdemontować, mimo że została solidnie przytwierdzona do podłoża.