Gra w piłkę nożną jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Świadczy o tym liczba ponad 400 000 graczy rocznie. Ten sport uprawiają dorośli oraz dzieci. Oprócz stroju sportowego, boiska oraz piłki nożnej, potrzebna jest również bramka do gry w piłkę nożną. Jaką wybrać i na co warto zwrócić uwagę? W tym artykule podpowiadamy.

Czym różnią się bramki do piłki nożnej?

Dostępny sprzęt różni się: wymiarami, wagą, sposobem montażu, materiałem, z którego jest wykonany oraz wielkością. Wybierając bramkę piłkarką, warto również wziąć pod uwagę, dla jakiej grupy wiekowej ma być. Dlatego, że występują bramki do gry w mini piłkę nożną dla dzieci, pełnowymiarowe, bramki treningowe na hale. Ważny jest też sposób montażu, dlatego że w ofertach sklepu online znajdują się również bramki piłkarskie przenośne, stacjonarne oraz mocowane w studzienkach. Bramki przenośne są mocowane do podłoża, są łatwe w montażu i demontażu. Bramki stacjonarne są przymocowywane na stałe do gruntu za pomocą betonowania. Z kolei, bramki piłkarskie mocowane w studzienkach są mocowane w zabetonowanych wcześniej studzienkach.

Jakie wymiary mają bramki piłkarskie?

Bramki piłkarskie mają różne wymiary. Głębokość bramki może wynosić od 60/60, 70/70, 80/100, 80/150, 100/150, 200/200. Siatka występuje w grubościach 4 mm oraz 3 mm. Bramki występują również w różnych wymiarach: 110 x 100, 120 x 80, 3 x 1, 3 x 1,55 oraz 3 x 2.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wybierania bramki piłkarskiej?

Bramki dla dzieci są wykonane z plastiku albo dmuchane. Dedykowane są graczom do 7 roku życia. Ich wysokość należy dostosować do wzrostu dzieci. Dla zawodników do 10 roku życia są polecane modele, które o wysokości do 152 cm. Bramki młodzieżowe są polecane nastolatkom, ich wysokość wynosi do 180 cm natomiast bramki profesjonale, są przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Są to pełnowymiarowe modele, są mocne i stabilne. Sprzęt ma kształt kwadratowy oraz owalny.

Bramki do gry w piłkę nożną należy wybrać, uwzględniając wiek zawodników oraz cel.